Personalizacja kart

Każda karta ma zawsze swojego właściciela, kierowana jest ona do kogoś indywidualnie. Oznacza to, że konkretna karta, skierowana jest do konkretnej osoby. Może się więc tam znaleźć imię, nazwisko, kod kreskowy danej osoby, numer płaski lub tłoczony,  czy nawet zdjęcie.

Wyróżnia się kilka rodzajów personalizacji kart.

Personalizacja płaska numerami

Proces nanoszenia ciągów numerycznych indywidualnie dla każdej karty. Numery mogą zmieniać się w dowolny sposób: numery kolejne lub zadawane z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację płaską wykonuje się w kolorze czarnym, jednak istnieje możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorów: srebro, złoto, biel, czerwień, granat, zieleń, itp. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest swobodne i można je dostosować do życzenia klienta.

Personalizacja płaska danymi osobowymi – imienna

Proces nanoszenia danych osobowych (imienia, nazwiska, numeru karty, daty ważności, stanowiska służbowego, itp.) indywidualnie dla każdej karty. Dane pobierane są z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację płaską wykonuje się w kolorze czarnym, jednak istnieje możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorów: srebro, złoto, biel, czerwień, granat, zieleń, itp. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest swobodne i można je dostosować do życzenia klienta.

Personalizacja tłoczona numerami (embossing)

Proces nanoszenia ciągów numerycznych indywidualnie dla każdej karty. Numery mogą zmieniać się w dowolny sposób: numery kolejne lub zadawane z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację tłoczoną wykonuje się w z pokryciem w kolorze srebrnym lub złotym. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest ustalone przez wymogi techniczne procesu.

Czcionka OCR (wysokość ok. 4,5 mm)
Dostępne znaki:
0123456789

Czcionka SIMPLEX (wysokość ok. 3 mm)
Dostępne znaki:
0123456789

Schemat poniżej

Personalizacja tłoczona danymi osobowymi – imienna (embossing)

Proces nanoszenia danych osobowych (imienia, nazwiska, numeru karty, daty ważności, stanowiska służbowego, itp.) indywidualnie dla każdej karty. Dane pobierane są z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację tłoczoną wykonuje się w z pokryciem w kolorze srebrnym lub złotym. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest ustalone przez wymogi techniczne procesu.

Czcionka OCR (wysokość ok. 4,5 mm)
Dostępne znaki:
0123456789

Czcionka SIMPLEX (wysokość ok. 3 mm)
Dostępne znaki:
0123456789 ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWXYZ ĄĆĘŁŃÓŚŻŹ #()’,.&/

Personalizacja kodami kreskowymi – kody kreskowe

Proces nanoszenia kodów kreskowych wraz z numerami indywidualnie dla każdej karty. Numery mogą zmieniać się w dowolny sposób: numery kolejne lub zadawane z bazy otrzymanej w postaci pliku. Kody kreskowe występują we wielu standardach, których odczyt ustalany jest przez możliwości skanera. Do najpopularniejszych kodów kreskowych należą:

  • EAN 13
  • CODE 39
  • CODE 128
  • BAR CODE
  • Przeplatany 2z5

Personalizacja zdjęciami

Produkując identyfikatory, legitymacje lub karty stałego klienta, gdzie konieczne jest precyzyjne określenie jej właściciela można nanieść indywidualne zdjęci posiadacza. W zależności od wybranej technologii druku kart, zdjęcia wykonuje się termodrukiem lub offsetowo, co zapewnia im doskonałą jakość.

Paski do podpisu, miejsca do podpisu

Nanoszenie silikonowego tworzywa chłonącego tusz z długopisu. Najczęściej wykorzystuje się paski transparentne, co daje większe możliwości graficzne, odsłaniając grafikę pod paskiem. Miejsc do podpisu może być więcej niż jedno a ich kształt jest dowolny.

Folia zabezpieczająca

Przeźroczysta folia pokryta jednostronnie klejem, poklejona do krawędzi karty. Umożliwia zabezpieczenie danych przed ścieraniem lub uszkodzeniem. Daje też możliwość dołożenia papierowego zdjęcia do legitymacji i jego trwałego doklejenia.